Sosis Cipsleri

Çocuklarım cipse bayılır.Katkı maddelerinden ve aşırı tuzdan dolayı onlara hazır cipsler yedirmiyorum.Sosis cipslerini yaptığım ilk gün çocuklarım bu lezzete bayıldı gerçekten.Çıtır çıtır ve en sevdikleri sosiste bu cipslerde mevcut.Üstelik yapımı çok kolay ve az malzemeyle kocaman bir lezzet.Mutlaka deneyin siz de çok seveceksiniz sunumu şık lezzetli bir aparatif gerçekten.

Malzemeler:
Yarım yaprak yufka
3-4 adet sosis
Kızartmak için sıvıyağ
(Bu malzemeden 16-17 adet çıkıyor dilerseniz malzemeyi iki katına çıkararak daha çok porsiyon elde edebilirseniz.)

Yufkamızı bir gazoz kapağı yardımıyla bastırarak kapak şeklinde daireler yapalım.

Kürdanımıza bir dilim sosis ve kesip çıkardığımız 5 adet yufka yine bir dilim sosis ve 5 adet yufka son olarakta bir dilim sosis takalım. (Her zaman kürdanın en başında ve en sonunda sosis olsun ki yufkalar kızarırken kürdandan çıkmasın.)Bol kızgın yağda kürdanlı sosis cipslerimizi iyice kızartalım.Çıtır çıtır bir lezzet.Afiyet olsun.

Yayınlayan

Neriman Balacı

9 Yaşında ilk kek yapma deneyimi ile mutfakla tanışmış ve hiçbir zaman ondan vazgeçmemiş mutfak aşkı ile büyümüş şuan da 2 çocuklu genç bir anneyim.Hayatta ürettiğim sürece varolduğumu hissediyorum.En büyük keyfim mutfak beni her zaman yeni lezzetlere yönlendirdi.Büyüleyici şehir İstanbul'da güzel manzaralı pembe mutfağımda sizlerle keyifli paylaşımlar olmasını diliyorum.Mutfak günlüğüme hoşgeldiniz...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.